niedziela, 11 lutego 2018

Zimowy Zamek Książ

Są miejsca, które mają niesamowitą moc przyciągania. Miejsca, do których z przyjemnością się wraca. O każdej porze roku. Jednym z takich miejsc jest dla mnie monumentalny, owiany tajemnicami i legendami Zamek Książ.
Rozmiarem przewyższa go w Polsce jedynie Malbork i Wawel. Podczas kilku dni spędzonych w okolicach Wałbrzycha wybrałam się dwukrotnie na teren Książańskiego Parku Krajobrazowego. 
Jeden dzień był cudownie słoneczny i zimowy. Drugi dzień szary, może trochę smutniejszy, ale w tym miejscu równie piękny.
O historii zamku napisano tak wiele, że wszyscy ciekawi znajdą bez problemu te informacje. Choćby na oficjalnej stronie Zamku Książ - tutaj. Nie będę się powtarzać i zamieszczać tu informacji, łatwo dostępnych na wielu stronach internetowych. 
Chcę podzielić się jedynie moim subiektywnym spojrzeniem na zamek. 
Jak było? Kto ciekawy, niech obejrzy zdjęcia.

Fotoalbum


10 komentarzy:

 1. Och, nie byłam, nie widziałam, zazdraszczam. To tak w skrócie :) Wspaniałe zdjęcia i wrażenia też pewnie fantastyczne :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko przed Tobą.
   Wrażenia jak zawsze wspaniałe. Zamek jest zjawiskowy, otoczenie przepiękne, można się wybrać na bardzo długi spacer korzystając z oznakowanych szlaków.

   Usuń
 2. Byłam latem.Piękne,wspaniałe miejsce.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Latem również byłam i to w tamtym roku, w sierpniu, przepięknie prezentowały się zamkowe tarasy, szczególnie ogród różany.

   Usuń
 3. Marzę, by tam pojechać. Uwielbiam zamki, a ten to już prawdziwe cudo. Wierzę, że kiedyś tam pojadę. :) Piękne zdjęcia. Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Życzę realizacji marzeń podróżniczych. Naprawdę warto.
   Pozdrowienia.

   Usuń
 4. W pamięci mam wciąż w letniej odsłonie. Moje dzieciństwo i nostalgia. Dziękuję za spacer:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Byłam zimą, byłam latem, ale nie widziałam jeszcze Książa wiosną, a przecież ilość kwitnących rododendronów musi robić niesamowite wrażenie.

   Usuń
 5. Ale pięknie! Nigdy nie byłam niestety, ale muszę ! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miejsce wielkiej urody. Warto zobaczyć o każdej porze roku!

   Usuń