sobota, 7 czerwca 2014

Nie budźmy marzeń, gdy śpią...

Dziś o kwiatach, dobrych tekstach, zbliżającym się lecie i o innych drobiazgach...
Czerwiec w ogrodzie uwodzi pięknem kwiatów i wszystkich darów przyrody. Dzika róża, jaśmin pachną i odurzają bajecznie. Stokrotki rozsiane na łące uśmiechają się do słońca, kwitnie jeszcze u mnie rododendron. 
Czuć zbliżające się wielkimi krokami lato. Więcej czasu, długie dni, wytęsknione podróże...

                   


Wczoraj po całym tygodniu, bardzo długim tygodniu, zachciało mi się odpocząć przy muzyce prosto z Opola. 25 lat temu w Opolu zaczęli swą współpracę Jacek Cygan i Ryszard Rynkowski. 
O tekstach Jacka Cygana można by pisać długo, to on wymyślił: „Wypijmy za błędy”, Nie budźcie marzeń ze snu", "Za młodzi, za starzy", które śpiewał Rynkowski. Poza tym mnóstwo innych: "Przemija uroda w nas" Krajewskiego, "Jestem kobietą" Górniak czy " Dumka na dwa serca" Gorniak & Szcześniak.
To już historia polskiej muzyki.
A tytuł dzisiejszego posta nieprzypadkowy, bo doszłam ostatnio do wniosku, że czasem rzeczywiście lepiej, gdy marzenia śpią. 
Szkoda.

" Pod niebem jest marzeń na tysiąc lat,
Że aż je czytać wstyd.
Pod niebem, w niebie, lecz gdzie to jest?
Może w sercu i w snach?"
                                                    /Jacek Cygan/20 komentarzy:

 1. Kwiaty jak zwykle piękne, pogoda też dopisuje, mam więc nadzieję, że ta chęć "uśpienia marzeń" jest tylko chwilowa. Pozdrawiam ciepło! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aura ma duże znaczenie, słoneczne dni dodają energii i nawet jeśli nie realizuje się marzeń, to można podziwiać kwiaty:)

   Usuń
 2. Piękne kwiaty :) Zazdroszczę jaśminu, bo żadnego nie mam w ogródku. Na jesieni muszę zasadzić. Piwonia niestety w tym roku nie zakwitła (podobnie jak w poprzednim). Ma u mnie za dużo cienia. A ta róża na ostatnim zdjęciu to dzika róża?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jaśmin jest bardzo wdzięczny i tak pięknie pachnie! Dzika róża to ta biała, z drobnymi kwiatuszkami, jesienią robi czerwone owoce, które wykorzystuję do suszonych bukietów.

   Usuń
 3. Kwiaty piękne ... Ja w ogóle teraz jestem nie na czasie. Nic nie ogladam, bo w dzień zaaferowana dziećmi nie mam czasu na nic, a wieczorem wolę coś dla siebie zrobić, bez tv :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podziwiałam i Twoje kwiaty :)) Z TV to raczej na zasadzie wybranych programów, występu Cygana i Rynkowskiego byłam bardzo ciekawa. Tym bardziej, że Jacek Cygan tym razem nawet śpiewał.

   Usuń
 4. Uroczy jest dzisiaj twój post.
  Nie miałam niestety okazji zobaczyć tego wczorajszego koncertu. Liczę na powtórki.
  Cygan z Rynkowskim to znakomity tandem.
  Teksty Cygana to poezja, ale to przecież poeta przede wszystkim. Osiecka i on to dwie niezwykłe osobowości tekściarskie, ale właśnie dlatego, że o duszy poetyckiej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Otóż to, taki twórca tekstów zdarza się bardzo rzadko. To nie tekściarz, ale poeta właśnie. Na pewno będą powtórki. Warto zobaczyć, tym bardziej że Cygan to przemiły, sympatyczny człowiek.

   Usuń
 5. Jakie piękne zdjęcia i kwiaty! Szczególnie jaśmin i róże :) A marzenia czasem rzeczywiście lepiej, gdy pozostają niezrealizowane. Doszłam niedawno do wniosku, że nie każdemu wszystko jest pisane i o niektórych rzeczach (dla każdego to coś innego) lepiej tylko pomarzyć...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trafiłaś w sedno Porcelanko:) Czasem chyba lepiej tylko pomarzyć:))

   Usuń
 6. Jacek Cygan jest chyba u nas niedoceniony. Młode pokolenie nie zna go wcale. Szkoda...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cygan współpracuje z plejadą polskich piosenkarzy, ale chyba nie tych, których słucha młode pokolenie. Każde pokolenie ma swoje gwiazdy.

   Usuń
 7. Ale pięknie. Jeśli czegoś naprawdę w życiu żałuję, to tego że nie mam ogrodu. No cóż, pozostaje park... O ogrodzie będę marzyć. ;) Chociaż akurat to mogłoby się spełnić. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Marzenia czasem nie śpią i spełniają się :)) I tego życzę.

   Usuń
 8. Niebudzenie marzeń przez Rynkowskiego brzmi bardzo romantycznie, ja jednak wolę dać się prowadzić swoim. Kwiatostan cudowny:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jedne marzenia niech na razie śpią, inne realizujmy...
   Do kwiatów mam szczególną "słabość". Teraz sezon w pełni, więc zadanie ułatwione, zimą ratuję się tymi z kwiaciarni.

   Usuń
 9. Twój ogródek mnie zachwyca niezmiennie:-),barwnie,słonecznie i pachnąco.U mnie już dawno przekwitły jaśminy,teraz tylko ten tzw.pełny,ma cudowne kwiaty,ale nie pachnie,niestety.
  A zapach jaśminu to dla mnie od dzieciństwa,zapowiedź lata:-)
  Kwiaty,muzyka i...marzenia;czyż nie pięknie jest wiosną?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pięknie, pięknie i jeszcze tak przez całe lato.
   Co roku obiecuję sobie wreszcie zakupić herbaciane róże i znów zapomniałam:)
   Posyłam trochę zapachów do Łańcuta:))

   Usuń
 10. A mnie się właśnie zamarzyły kwiaty na balkonie, tylko nie wiem, jak się do tego zabrać, bo laikiem jestem kompletnym. Chcę parę doniczek czegoś, co przeżyje przedpołudniowe mocne słońce i popołudniowy głęboki cień, co nie zwiędnie z powodu hałasu dobiegającego z ulicy i z powodu mojego zapominalstwa... Istnieje coś takiego? Oj, coś mi się zdaje, że najwyżej kaktusy:):):)

  Cudowny, przepiękny jaśmin - kocham jaśmin!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kaktusy na balkonie będą wyglądać oryginalnie, ale ja spróbowałabym z pelargoniami, tylko podlej je rankiem zanim pobiegniesz do pracy i wieczorkiem znów. Powinny odwdzięczyć się kwitnieniem przez całe lato.

   Usuń