piątek, 1 stycznia 2016

Rozpoczynamy 2016

 Nowy Rok. Lubię jego ciszę, bo ja wcześnie wstaję, by delektować się czymś, co tylko w ten dzień się zdarza. Absolutną poranną CISZĄ. 
Od dawna nie chadzam na całonocne bale, bo mnie to zwyczajnie męczy, choć kiedyś owszem, owszem. Ale to było dawno temu, z wiekiem staję niepoprawnie wygodna. 
Mamy Nowy Rok 2016. Nowe rozdanie. Od nowa wszystkie miesiące, jeszcze zima, potem kolejne zachwyty nad wiosną, upragnione lato, potem znów jesień z nitkami babiego lata i tak dalej i tak dalej...
Co przyniosą kolejne dni, miesiące, zobaczymy. Miejmy nadzieję, że będą to dobre dni. Nie oczekuję wielkich wydarzeń, raczej miłych drobiazgów, które też mogą cieszyć. A te wielkie, nieoczekiwane, jeśli przyjdą i zdarzą się, będą niespodzianką, zaskoczeniem.

Rozpoczynając Nowy Rok jeszcze wrócę do ostatnich dni grudnia w fotograficznej relacji. Ziemia Kłodzka kryje bowiem wiele piękna. Mogłam po raz kolejny odkrywać go przez kilka ostatnich dni tamtego roku.

Piękny ratusz w Kłodzku
Spacerując po parku w Polanicy można natknąć się
na damy z dawnych epok...
Duszniki-Zdrój jeszcze w starym roku...

Nad Młynówką przerzucony jest w Kłodzku most św. Jana.

Wielka Pieniawa w Polanicy

Park Zdrojowy w Polanicy

Kłodzko - pręgierz na rynku.
Replika pręgierza, który stał na rynku jeszcze w XVIII wieku.
Odsłonięty w 2011 roku, zwieńczony figurką chłopa, trzymającego
worek ze zbożem.
Góry Stołowe

Punkt widokowy w drodze na Zieleniec

Kościół w Polanicy 

Jeszcze raz park zdrojowy

Bystrzyca Dusznicka

Ratuszowy zegar w Kłodzku

Nad Młynówką w Kłodzku

Zdój Wojciech w Lądku-Zdroju


 Trasa spacerowa "Szlakiem Niedźwiadka" w  Polanicy...

Wambierzyce
Widoki ... bezcenne.


8 komentarzy:

 1. Wspaniała fotorelacja...jakaż piękna jest nasza Ojczyzna aż żal, że nie wszystko można zobaczyć na żywo.
  W życiu liczą się tylko chwile.....i niech nam takich chwil, dobrych chwil nie zabraknie....

  Pozdrawiam noworocznie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żal było nie zrobić zdjęć, nie zatrzymać tych wrażeń.
   Wielu dobrych chwil z Nowym Rokiem!

   Usuń
 2. Piękne miejsca. Lubię takie wycieczki, a ten rejon częściowo już spenetrowałam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet kilka dni jest dobre, by wypocząć, coś zobaczyć, wybrać się na szlak, spacer. Kotlina Kłodzka to przepiękne miejsca, sporo wciąż jeszcze czeka na remonty, zagospodarowanie czy uratowanie, ale duża część raduje oczy.

   Usuń
 3. A wiesz, że to samo sobie dzisiaj pomyślałam, kiedy wyszłam na swój tradycyjny noworoczny spacer- jaka błoga cisza, jak pięknie, spokojnie. Też nie chadzam już na "bale" (są dziś pięknym wspomnieniem), a wieczór sylwestrowy to jeden z wielu wieczorów różniący się tylko tym, że nic nie trzeba. :) Życzę Dobrego Roku i wielu takich cichych spokojnych poranków i wieczorów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta błoga, noworoczna cisza powoduje, że od lat lubię 1 stycznia, ale tak do mniej więcej 12.00. Świat jest wówczas inny.
   Odwzajemniam życzenia - dobrego Nowego Roku.

   Usuń
 4. Piękna Ziemia Kłodzka,wyjazd udany,słonecznie,pogoda dopisała-najważniejsze,że wypoczęłaś w pięknym otoczeniu.Zawsze podobał mi się most w Kłodzku,od razu przenoszę się w przeszłość:-),lubię Twoje zdjęcia,Madziu i wirtualne wędrowanie z Tobą!
  Nowy rok,nowe marzenia,nowe wyzwania,wielka niewiadoma;oby był udany i dobry,przede wszystkim zaś...spokojny :-),pozdrawiam już styczniowym wieczorem*;*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uwielbiam tamte tereny, jak wiesz od lat tam bywam. Nawet kilka dni bywa ważne, by nieco oderwać się od codzienności, obowiązków itp. A widoki, krajobrazy jak widać... mogą zachwycać.

   Usuń