wtorek, 28 maja 2013

Liebster Blog


Napisałam zupełnie inny wstęp, do mojego postu i go ... wyrzuciłam. Bo po lekturze 9 blogów (czasem dokładniejszej, czasem bardziej pobieżnej)  stwierdzić mogę jedno - ile wspaniałych kobiet prowadzi blogi! Ile tu ciekawych myśli, niebanalnych stwierdzeń, ile ludzkich pasji, siły, odwagi, ile piękna...
W codziennej bieganinie, w korku, na światłach, w obrzydłej kolejce do kasy, w głosie porannym znienawidzonego budzika tego wszystkiego się nie dostrzega. Bo wówczas nie ma czasu na indywidualizm i pasje, często jest to jedynie czas mechanicznego wykonywania obowiązków  -nieodzownych i koniecznych, by egzystować.
Może dopiero potem, w wolnej chwili, chwili samotności, gdy nikt już niczego od nas nie chce i nam nie przeszkadza, zaczynamy tworzyć SIEBIE i siebie wyrażać.
Tak to poczułam...
Dlatego dziękuję Tej, która zaprosiła mnie "do zabawy" - Kaye - Autorce bloga "Notatnik Kaye", którą w tym miejscu pozdrawiam:)
                                                                         *******
Proponowane do odwiedzenia blogi są bardzo różnorodne, a moim zadaniem było odwiedzić je i napisać coś miłego, pozytywnego.
Po kolei:

Z tego, co wyczytałam miłośniczka Italii, a więc kraju, w którym byłam po raz ostatni 20 lat temu, a do którego mam zamiar jeszcze się wybrać. Zainteresowanie Paryżem i Krakowem też nas zbliża :)
Przeczytałam ciekawy artykuł o Karolu Radziwille "Panie Kochanku", o którym pisał Kraszewski i widzę, że Autorkę pociąga też historia. Zaciekawiła mnie zakładka "Podróże" - przeczytałam ciekawy artykulik-wspomnienie o Turcji (targowanie rzeczywiście należy do minusów, ale rekompensują wrażenia wspaniałe zabytki starożytności). Jeszcze tam wrócę, bo podróżowanie to także i moja pasja.

Świetny tytuł bloga!
Zazdroszczę urokliwej majowej drogi do pracy... Moja wygląda zupełnie inaczej, mniej ładnie :)
Wiele tu ciekawych myśli, humoru i dystansu do świata.
Czereśnie też lubię:)

To jedyny blog z listy, który znam, odwiedzam często i to z przyjemnością. Mogę powiedzieć, że jeden z kilku w blogosferze, do którego chętnie wracam. Ciekawe teksty, pojawia się też mój ukochany Kraków, dzieła sztuki i sympatyczna, autentyczna w swym przeżywaniu, uśmiechnięta Prowadząca.

Nie można być głodnym wchodząc na ten blog. 
Ile tu smakołyków,  potraw moich ulubionych... Mniam:)

6. Chiara76,

Najpierw ujęło mnie zdjęcie -  biały puszysty kotek z zawieszoną łapką nad maleńką biedronką...
Piękno i kruchość świata. W sytuacji, w jakiej znalazła się Autorka bloga chyba symboliczne?

Wizyta w Kotlinie Kłodzkiej przybliżyła mi jedne z moich ulubionych podróżniczo rejonów Polski i pobliskich Czech. Ten piękny zamek w Javorniku!


Niedziela kawa... i zdjęcia pięknych filiżanek. Śliczny komplet z różami znanej polskiej firmy, mam do niego wielki sentyment!
28 kwietnia 2013 niedzielna kawa jest za to tak apetyczna, że... blog wydaje się coraz bardziej kuszący!
Spędziłam też nieco czasu przy pięknie napisanych refleksjach po lekturze "Wiernej rzeki".
To blog, gdzie nie wystarczy krótki przystanek, tu trzeba pozostać na dłużej...


Już kiedyś byłam na tym blogu, podczytywałam sobie.
Teraz zatrzymała mnie na dłużej recenzja książki "Niebiosa są puste", a zaraz potem chęć sięgnięcia po książkę, którą napisał   Josif Brodski "Dyptyk petersburski".
Dołączyłam do obserwatorów, warto!

9. Kre-akcja,

Ile tam pięknych rzeczy - mydełka ozdabiane ręcznie mnie zauroczyły!
Są przepiękne!

Zatrzymałam się tu na dłużej z kilku powodów, sporo tu tego, co lubię...
"Downton Abbey" to miód i na moje serce. Przymykam na niedociągnięcia scenariusza oko, skupiam się na reszcie. Żeby nasze dzisiejsze elity miały choć gram tej klasy, co służba lorda Grantham.
Artykuł o powodach, dla których Autorka nie lubi blogować bardzo mi się spodobał. Wiele tam cennych uwag i ciekawa dyskusja.
Będę zaglądać.

                                                    

6 komentarzy:

 1. Dziękuję za miłe słowo i podzielam Twoje zdanie, kiedy widzi się tę ogromną pasję, jakiej oddają się tworzący blogi to naprawdę serce rośnie i aż się chce chcieć i zapomina o szarości i brudzie codziennego życia. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widać pasję, często i literackie zacięcie. Wiele blogów to prawdziwe perełki.

   Usuń
 2. Dziękuję za pozdrowienia i również pozdrawiam wieczornie z burzowej Warszawy :) Rzeczywiście, nie zwróciłam nawet na to uwagi, ale wszystki blogi, które wskazałam prowadzone są przez kobiety! To wspaniałe, że można w ten sposób realizować swoje pasje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Też tak myślę i wszystkim blogom życzę powodzenia i nowych czytelników.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za te miłe słowa o moim "drugim dziecku" - tak śmieje się mój mąż, a ja się odśmiechuję, że licząc jego szanowną osobę blog jest dzieckiem trzecim:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem, że szykujesz wyjątkowy artykuł z okazji Dnia Dziecka...:)
   "Drugie dziecko" też chce pewnie dostać prezent :)

   Usuń